Packshoty odzieży -zdjęcia typu duch

Po raz kolejny mieliśmy przyjemność pracować dla Noona Banks. Tym razem przygotowaliśmy zdjęcia całej kolekcji na manekinach typu duch.

Zdjęcia packshoty typu duch

 

Zdjęcia typu duch

Używanie manekinów do zdjęć ubrań to skuteczny i opłacalny sposób promowania swoich produktów. Dzięki temu zachowują one swój kształt, a to z kolei sprawia, że prezentują się one w bardziej profesjonalny i spójny sposób. Manekiny mogą jednak rozpraszać uwagę, więc w tym przypadku doskonałą alternatywą są zdjęcia typu duch.

 

Czym są zdjęcia typu duch?

Coraz więcej osób kupuje ubrania przez internet, jednak nadal spora część konsumentów deklaruje, że woli wybierać się do stacjonarnych sklepów odzieżowych. Tak pokaźne grono klientów możesz przyciągnąć do swojego sklepu internetowego dzięki wykorzystaniu estetycznych i spektakularnych zdjęć typu duch.

Na zdjęciach typu duch ubrania zdają się lewitować – nie dotykają żadnej powierzchni, nie są założone na manekina, a jednak posiadają takie same wybrzuszenia i załamania, jakby były noszone przez fizyczną osobę.

 

Na czym polega technika wykonywania zdjęć typu duch?

Na pierwszy rzut oka ten typ obrazu może wydawać się trudny do odtworzenia, zwłaszcza dla nieprofesjonalnych fotografów. Do uzyskania tego efektu trzeba postępować zgodnie z regułami i zrozumieć to, w jaki sposób fotografować produkty, aby usprawnić proces postprodukcyjny.

  1. Wybór manekina

Ideą przyświecającą zdjęciom typu duch jest to, żeby w jak najlepszy sposób mogły one zaprezentować dane ubranie. Nie uda się to, jeśli wybrany manekin nie będzie pasował do założonej odzieży. Firma, która w profesjonalny sposób zajmuje się packshotami, będzie więc miała do dyspozycji wiele modeli, które uwydatnią cechy ubrań.

  1. Konfiguracja i wyposażenie

Aby wykonać technikę „ducha”, musisz mieć możliwość tworzenia wysokiej jakości zdjęć w warunkach studyjnych. Ważny jest więc nie tylko aparat, ale również obiektywy, oświetlenie i pomieszczenie.

  1. Fotografowanie

Aby ubrania uchwycone na zdjęciach wyglądały dobrze, muszą być pokazane pod odpowiednim kątem – niezbędny jest więc tu naturalny talent fotografa;). Interesują Cię zdjęcia typu duch? Skorzystaj z usług eFOTOGRAFIA.

Mogą Cię zainteresować

SAMODZIELNA REALIZACJA KRÓTKICH FORM FILMOWYCH – Warsztaty 2-dniowe
Katalog z winami – Carrefour
Fotograficzny newsletter

Realizując zlecenia zawsze wybieramy dla naszych klientów tylko najlepsze zdjęcia z sesji. Podobnie działa nasz newsletter - zapisując się do niego dostaniesz tylko najciekawsze treści.

Michał Kudłacz

telefon:
+48 697 012 512

email:
michal.kudlacz@efotografia.eu

eFOTOGRAFIA to przede wszystkim specjalizacja w trzech typach usług: fotografia reklamowa, produktowa i zdjęcia 360. Stawiamy na obsługę sklepów internetowych w pełni rozumiejąc specyfikę ich działalności – wiemy jak istotny jest czas wdrożenia nowych produktów na stronę jak i koszt zdjęć. Nasze wieloletnie doświadczenie poparte studiami fotograficznymi pozwala oferować zdjęcia na najwyższym poziomie. Zajmiemy się zdjęciami typu packshot, lookbookami, zdjęciami typu duch, stworzymy również zdjęcia 360, a także skomplikowane produkcje zdjęciowe. Zapraszamy do bezpłatnego przetestowania naszych usług.