fbpx
Menu

Trudne produkty do zdjęć – dla nas nie istnieją;)

27 lipca 2015

Technicznie jesteśmy w stanie sfotografować każdy produkt. Zdjęcia etui do Samsunga Galaxy S6. Całość dostarczamy w png, nawet przy przezroczystych produktach!

Pokrowiec na Samsung Galaxy S6

Trudne produkty do zdjęć dla nas nie istnieją – na czym polegają zdjęcia packshotowe?

Za każdym razem, gdy ktoś kupuje przedmiot w internecie, to pierwszą rzeczą, na jaką zwraca uwagę, jest jego zdjęcie. Choćby miał on najlepszą specyfikację, ale jego obraz prezentował się źle, to będzie omijany przez wszystkich szerokim łukiem. Co więc z produktami, które trudno sfotografować? Czy zdjęcia packshotowe zawsze się sprawdzają?

 

Zdjęcia packshotowe – na czym polega ich fenomen?

Fotografia reklamowa przeszła wiele zmian, aby stać się tym, co widzisz teraz. Packshoty nie są dziełem przypadku, a stoi za nimi staranne przygotowanie i specjalistyczna wiedza fotografa dotycząca umiejscowienia przedmiotów, doboru odpowiednych barw, odległości od tła i wielu innych czynników. Odnosi się to do wszystkich możliwych produktów – zarówno tych trudnych do uchwycenia, takich jak przeźroczyste etui na telefon, jak i tych standardowych.

 

Niezależnie od branży Twojego sklepu internetowego, jeśli chcesz sprzedać produkt, to musi być on atrakcyjny i dlatego bardzo ważne jest, aby zdjęcia artykułów podkreślały jego cechy i pokazywały pełny potencjał. Aby to osiągnąć, fotograf dba o:

  1. Kompozycję

Każdy przedmiot inaczej prezentuje się pod różnimy kątami, w innym ułożeniu, w otoczeniu kolejnych produktów. Tło, ostrość, barwy, zachowanie symetrii – to wszystko ma ogromne znaczenie, by dana rzecz prezentowała się w odpowiedni sposób.

  1. Dobór sprzętu fotograficznego

Specjalista zawsze decyduje się na sprzęt, która zapewnia doskonałe rezultaty. Dzięki temu całość prezentuje się profesjonalnie, a proces tworzenia zdjęć jest bezproblemowy.

  1. Światło

Jest to jeden z najważniejszych aspektów w zdjęciach packshotowych. Niechciane odbicia lub nawet niewielki cień mogą zaburzyć kształt przedmiotu, przez co będzie prezentował się sztucznie.

Mogą Cię zainteresować

Świąteczne studio fotograficzne na wynajem
Zdjęcia świąteczne
Fotograficzny newsletter

Realizując zlecenia zawsze wybieramy dla naszych klientów tylko najlepsze zdjęcia z sesji. Podobnie działa nasz newsletter - zapisując się do niego dostaniesz tylko najciekawsze treści.

Michał Kudłacz

telefon:
+48 697 012 512

email:
michal.kudlacz@efotografia.eu

eFOTOGRAFIA to przede wszystkim specjalizacja w trzech typach usług: fotografia reklamowa, produktowa i zdjęcia 360. Stawiamy na obsługę sklepów internetowych w pełni rozumiejąc specyfikę ich działalności – wiemy jak istotny jest czas wdrożenia nowych produktów na stronę jak i koszt zdjęć. Nasze wieloletnie doświadczenie poparte studiami fotograficznymi pozwala oferować zdjęcia na najwyższym poziomie. Zajmiemy się zdjęciami typu packshot, lookbookami, zdjęciami typu duch, stworzymy również zdjęcia 360, a także skomplikowane produkcje zdjęciowe. Zapraszamy do bezpłatnego przetestowania naszych usług.