Trudne produkty do zdjęć – dla nas nie istnieją;)

27 lipca 2015

Technicznie jesteśmy w stanie sfotografować każdy produkt. Zdjęcia etui do Samsunga Galaxy S6. Całość dostarczamy w png, nawet przy przezroczystych produktach!

Pokrowiec na Samsung Galaxy S6

Trudne produkty do zdjęć dla nas nie istnieją – na czym polegają zdjęcia packshotowe?

Za każdym razem, gdy ktoś kupuje przedmiot w internecie, to pierwszą rzeczą, na jaką zwraca uwagę, jest jego zdjęcie. Choćby miał on najlepszą specyfikację, ale jego obraz prezentował się źle, to będzie omijany przez wszystkich szerokim łukiem. Co więc z produktami, które trudno sfotografować? Czy zdjęcia packshotowe zawsze się sprawdzają?

 

Zdjęcia packshotowe – na czym polega ich fenomen?

Fotografia reklamowa przeszła wiele zmian, aby stać się tym, co widzisz teraz. Packshoty nie są dziełem przypadku, a stoi za nimi staranne przygotowanie i specjalistyczna wiedza fotografa dotycząca umiejscowienia przedmiotów, doboru odpowiednych barw, odległości od tła i wielu innych czynników. Odnosi się to do wszystkich możliwych produktów – zarówno tych trudnych do uchwycenia, takich jak przeźroczyste etui na telefon, jak i tych standardowych.

 

Niezależnie od branży Twojego sklepu internetowego, jeśli chcesz sprzedać produkt, to musi być on atrakcyjny i dlatego bardzo ważne jest, aby zdjęcia artykułów podkreślały jego cechy i pokazywały pełny potencjał. Aby to osiągnąć, fotograf dba o:

  1. Kompozycję

Każdy przedmiot inaczej prezentuje się pod różnimy kątami, w innym ułożeniu, w otoczeniu kolejnych produktów. Tło, ostrość, barwy, zachowanie symetrii – to wszystko ma ogromne znaczenie, by dana rzecz prezentowała się w odpowiedni sposób.

  1. Dobór sprzętu fotograficznego

Specjalista zawsze decyduje się na sprzęt, która zapewnia doskonałe rezultaty. Dzięki temu całość prezentuje się profesjonalnie, a proces tworzenia zdjęć jest bezproblemowy.

  1. Światło

Jest to jeden z najważniejszych aspektów w zdjęciach packshotowych. Niechciane odbicia lub nawet niewielki cień mogą zaburzyć kształt przedmiotu, przez co będzie prezentował się sztucznie.

Mogą Cię zainteresować

SAMODZIELNA REALIZACJA KRÓTKICH FORM FILMOWYCH – Warsztaty 2-dniowe
Katalog z winami – Carrefour
Fotograficzny newsletter

Realizując zlecenia zawsze wybieramy dla naszych klientów tylko najlepsze zdjęcia z sesji. Podobnie działa nasz newsletter - zapisując się do niego dostaniesz tylko najciekawsze treści.

Michał Kudłacz

telefon:
+48 697 012 512

email:
michal.kudlacz@efotografia.eu

eFOTOGRAFIA to przede wszystkim specjalizacja w trzech typach usług: fotografia reklamowa, produktowa i zdjęcia 360. Stawiamy na obsługę sklepów internetowych w pełni rozumiejąc specyfikę ich działalności – wiemy jak istotny jest czas wdrożenia nowych produktów na stronę jak i koszt zdjęć. Nasze wieloletnie doświadczenie poparte studiami fotograficznymi pozwala oferować zdjęcia na najwyższym poziomie. Zajmiemy się zdjęciami typu packshot, lookbookami, zdjęciami typu duch, stworzymy również zdjęcia 360, a także skomplikowane produkcje zdjęciowe. Zapraszamy do bezpłatnego przetestowania naszych usług.