Jak możemy chronić swoje zdjęcia produktowe przed kradzieżą?

23 kwietnia 2018

Często nasi klienci pytają nas jak zabezpieczyć swoje zdjęcia przed kradzieżą, w szczególności w branżach, gdzie tym samym towarem handluje kilku sprzedawców. Sposobów ochrony swoich zdjęć jest kilka, może nieidealne, ale zawsze coś!:)

 

  1. Dodawanie znaku wodnego na zdjęcia produktowe. Poza dodaniem znaku wodnego, logo na obrazek, który łatwo usunąć, można na obraz nałożyć barcode za pomocą narzędzia Digimaric https://www.digimarc.com/
    źródło: Digimaric
  2. Wyszukiwanie zdjęcia za pomocą Google Images. Pozwala nam to sprawdzić czy ktoś nie korzysta z naszych zdjęć. 
  3. TinEye – podobne narzędzie jak Google Images, ale daje często inne wyniki.
  4. Pixsy – narzędzie, któremu warto się zdecydowanie przyjrzeć w kontekście ochrony swoich zdjęć.

[aktualizacja 25.04.]

5. https://imatag.com  – kolejne narzędzie nakładające na zdjęcie znak wodny.

 

Mogą Cię zainteresować

SAMODZIELNA REALIZACJA KRÓTKICH FORM FILMOWYCH – Warsztaty 2-dniowe
Katalog z winami – Carrefour

Jak zabezpieczyć zdjęcia ?

Ochrona zdjęć jest dziś bardzo ważna. Wykonujemy je każdego dnia.

Zamieszczamy je na Facebooku, Twitterze, Instagramie, czy w innych mediach społecznościowych. Fotografujemy przyrodę, samochody, a chyba najczęściej siebie lub bliskie nam osoby.  Następnie chcąc pochwalić się wykonanymi fotografiami udostępniamy je innym użytkownikom i dokładnie w tym momencie jesteśmy narażeni na kradzież naszych zdjęć. Odpowiedź na pytanie: jak zabezpieczyć nasze zdjęcia przed kradzieżą jest bardzo trudna. Składa się na to wiele czynników. Możemy próbować zabezpieczyć nasze zdjęcia, ale jeśli umieszczamy je w Internecie, to nigdy nie mamy pewności co do ich dalszych losów. Najprostsze metody, to odpowiednie opisanie lub oznakowanie zdjęcia. Możemy użyć do tego podpisu, który ewidentnie sugeruje, że my jesteśmy jego właścicielem. Możemy skorzystać również ze znaku wodnego, który umieszczony na zdjęciu będzie widoczny dla wszystkich. Istnieją również bardziej skomplikowane metody opisywania plików, ale mało kto się na nie decyduje.

Fotograficzny newsletter

Realizując zlecenia zawsze wybieramy dla naszych klientów tylko najlepsze zdjęcia z sesji. Podobnie działa nasz newsletter - zapisując się do niego dostaniesz tylko najciekawsze treści.

Michał Kudłacz

telefon:
+48 697 012 512

email:
michal.kudlacz@efotografia.eu

eFOTOGRAFIA to przede wszystkim specjalizacja w trzech typach usług: fotografia reklamowa, produktowa i zdjęcia 360. Stawiamy na obsługę sklepów internetowych w pełni rozumiejąc specyfikę ich działalności – wiemy jak istotny jest czas wdrożenia nowych produktów na stronę jak i koszt zdjęć. Nasze wieloletnie doświadczenie poparte studiami fotograficznymi pozwala oferować zdjęcia na najwyższym poziomie. Zajmiemy się zdjęciami typu packshot, lookbookami, zdjęciami typu duch, stworzymy również zdjęcia 360, a także skomplikowane produkcje zdjęciowe. Zapraszamy do bezpłatnego przetestowania naszych usług.