Przyciąganie uwagi zdjęciami

25 września 2018

Zwiększ skuteczność swojej witryny, wykorzystując odpowiednie zdjęcia reklamowe

W cyfrowym świecie posiadanie funkcjonalnej i estetycznej strony internetowej jest kluczowe dla budowania marki i rozwoju Twojej firmy. Kiedy ludzie decydują się kliknąć w link do Twojej witryny z mediów społecznościowych lub wyszukiwarki, chcą być zachwyceni. Muszą szybko poznać Twoją ofertę i dostać to, po co  przyszli. Aby to zrobić, upewnij się, że dokładnie przeanalizowałeś wszystkie elementy, które wpływają na działanie strony. Obok artykułów, które wspierają SEO, interesującymi treściami i intuicyjnym designem, kluczowym elementem utrzymania zainteresowania klientów są wysokiej jakości obrazy. Jak zatem wybrać takie, które spełnią te zadanie?

Zdjęcia na stronę internetową

Przyjrzyj się swojej stronie internetowej tak, jakbyś to robił po raz pierwszy. Postaw się w roli potencjalnego klienta, który nie zna Twojej marki. Zastanów się nad tym, co byłoby w takiej sytuacji dla Ciebie najbardziej interesujące. Czy będzie to długi artykuł, czy wysokiej jakości zdjęcia? Łącząc przyciągające wzrok obrazy z pisemną treścią, natychmiast zaciekawisz odbiorców swoją ofertą. Pomyśl o oryginalnym banerze, który ożywi Twoje logo i hasło marki.

 

Posiadanie odpowiednich zdjęć na Twojej stronie pomaga również w rozbijaniu bloków tekstu. Spróbuj dodać obrazy do obszarów takich jak usługi, ceny i strony produktów. Twoi klienci będą częściej wgłębiać się w całą dostępną treść, gdy pozwolisz im na chwilę „odpocząć” od nawału informacji. Jeśli proponujesz usługi lub produkty, których działanie można łatwo objaśnić za pomocą obrazu lub filmu, rozważ dodanie takich elementów na swoją witrynę.

Na zdjęciu zastosowaliśmy kolory, które występują w logo marki, pokazując jak pięknie są pakowane koszulki.

 

Zdjęcia ułatwiają przetwarzanie i zapamiętywanie informacji

Czy wiesz, że ludzie pamiętają tylko 10% informacji, z którymi mają styczność? W dzisiejszych czasach użytkownicy internetu są zasypywani treściami. Niezależnie od tego, czy jest to bezmyślne przeglądanie postów na Facebooku lub na Instagramie, czy setki biuletynów, które otrzymują każdego miesiąca na swojego maila, ludzie potrzebują wizualnych wskazówek, które pomogą im zapamiętać najważniejsze informacje. Udowodniono, że umieszczając odpowiednie obrazy w całej witrynie w celu wsparcia treści, czytelnicy mogą zapamiętać aż do 65% szczegółów!

To dokładnie ta sama koszulka, jedna na białym tle, druga w otoczeniu i kolorystyce firmy, która bardziej przemawia?

 

 

Ludzie są również bardziej skłonni do podejmowania działań na Twojej stronie, jeśli towarzyszą im odpowiednie obrazy o wysokiej jakości (dotyczy to nawet takich przycisków, jak Kup teraz).

 

Zdjęcia reklamowe nadają znaczenia marce

Umieszczenie odpowiednich obrazów na stronie pomaga w ugruntowaniu znaczenia marki. Spójny i oczywisty wygląd wszystkich elementów znajdujących się w witrynie daje klientom jasny sygnał odnośnie tego, czego mogą się spodziewać po Twojej stronie. Chcesz zdecydować się na korporacyjny lub ekspercki styl, a może bliżej Twojej firmie to lżejszej formy przedstawiania oferty? Obrazy i zdjęcia mogą skutecznie ustanawiać markę i wyróżnić ją na tle konkurencji, jeśli odpowiednio wybierze się je do branży.

Biały t-shirt można pokazać atrakcyjnie!

Zastanów się, jaki rodzaj marki chcesz prezentować, kim są Twoi wymarzeni klienci i zacznij kompletować obrazy, które pasują do tego scenariusza. Weź również pod uwagę zdjęcia, które pokażą Ciebie i Twój zespół. Dzięki temu klienci będą mogli zrozumieć, że za Twoimi produktami lub usługami stoją prawdziwi ludzie, co jest niezwykle ważne w budowaniu zaufania.

 

Zdjęcia produktu w kontekście pomagają identyfikować się z Twoją marką

Wykorzystanie realnych zdjęć, pomaga nie tylko budować zaufanie wśród odbiorców, ale także pozwala im wyobrazić sobie działanie Twoich produktów lub usług w rzeczywistości. Już podczas przeglądania oferty, która zawiera w sobie zdjęcia wysokiej jakości, mogą zdecydować, czy potrzebują danych przedmiotów i jak mogłyby one wpłynąć na ich życie. Nawet jeśli nie kupią ich od razu, to zapamiętają Twoją firmę na tyle, by porównywać obejrzane produkty z tymi dostępnymi u konkurencji.

Oryginalne obrazy promują sprzedaż

Najlepszym sposobem, aby wyróżnić swoją markę i przekazać unikalną ofertę swoim klientom, jest tworzenie oryginalnych treści. Produkty pokazywane w kontekście, gdzie mamy odniesienie, które pozwala nam zrozumieć jakiej wielkości jest produkt, jak odbija światło itd jest bardzo istotne.

Zainwestowanie w odpowiednie obrazy jest jednorazowe, a będzie przez cały czas działania Twojej firmy generować zyski. Ludzie o wiele chętniej kupują to, co wygląda estetycznie, a jednocześnie nie odbiega od rzeczywistości. Dzięki profesjonalnie wykonanym zdjęciom wyróżnisz swoją markę i zdobędziesz przewagę nad konkurencją.

Ostatnią bardzo istotną kwestią jest odpowiednie zmniejszenie zdjęć i ich opis – o tym szerzej w kolejnych wpisach.

 

Spójrz więc na swoją stronę oczami klienta – co jest na niej interesujące, a co wymaga poprawek? Zmień to, co się nie sprawdza i obserwuj, jak Twoje wyniki sprzedażowe rosną!

Zdjęcia użyte w artykule są naszego autorstwa.

 

Mogą Cię zainteresować

SAMODZIELNA REALIZACJA KRÓTKICH FORM FILMOWYCH – Warsztaty 2-dniowe
Katalog z winami – Carrefour
Fotograficzny newsletter

Realizując zlecenia zawsze wybieramy dla naszych klientów tylko najlepsze zdjęcia z sesji. Podobnie działa nasz newsletter - zapisując się do niego dostaniesz tylko najciekawsze treści.

Michał Kudłacz

telefon:
+48 697 012 512

email:
michal.kudlacz@efotografia.eu

eFOTOGRAFIA to przede wszystkim specjalizacja w trzech typach usług: fotografia reklamowa, produktowa i zdjęcia 360. Stawiamy na obsługę sklepów internetowych w pełni rozumiejąc specyfikę ich działalności – wiemy jak istotny jest czas wdrożenia nowych produktów na stronę jak i koszt zdjęć. Nasze wieloletnie doświadczenie poparte studiami fotograficznymi pozwala oferować zdjęcia na najwyższym poziomie. Zajmiemy się zdjęciami typu packshot, lookbookami, zdjęciami typu duch, stworzymy również zdjęcia 360, a także skomplikowane produkcje zdjęciowe. Zapraszamy do bezpłatnego przetestowania naszych usług.