Zdjęcia produktów Amazon

16 lipca 2020

Kupujemy oczami. Wybieramy przedmioty, które wywołują emocje, dają obietnicę określonych wrażeń. Dlatego kluczowe znaczenie dla sprzedaży mają zdjęcia produktowe, zwłaszcza na portalu Amazon.

Na listingu produktowym Amazona mamy:

  • zdjęcie główne,
  • zdjęcia dodatkowe – maksymalnie 8
  • zdjęcie swatch

Main image, czyli zdjęcie główne

To najważniejsze zdjęcie produktu, które jest widoczne w wynikach wyszukiwania, Main image decyduje o sprzedaży. Musi pokazywać produkt w całości najlepiej jak to tylko możliwe.

Na zdjęciu głównym można umieszczać piktogramy. W ten sposób od razu podajemy informację o unikalnych cechach produktu, takich jak kompatybilność z urządzeniami, czy wegański skład. Podobnie zadziałają grafiki w stylu: „dostępne x wariantów kolorystycznych”.

Zabronione jest dodawanie tekstu, wodnych znaków, ramek, logo Amazon i innych. Ubrania powinny być prezentowane na manekinach stojących, a bielizny dziecięcej nie wolno prezentować na modelach. Zakazane są treści o charakterze seksualnym.

Wymagania techniczne:

  • zdjęcie nie mniejsze niż 1000×500 px, przy czym najdłuższy bok nie może być większy niż 10 000 px,
  • białe tło o RGB 255.255.255,
  • sam produkt powinien zajmować co najmniej 85% powierzchni zdjęcia,
  • format pliku: najlepiej JPEG, ewentualnie TIFF lub GIF (z wyłączeniem GIF animowanych)

Zdjęcia dodatkowe

Powinny być przede wszystkim połączone z informacjami z bullet points, czyli prezentować cechy produktu i to, co wyróżnia go na tle innych. Wpisanie cechy bez ilustracji jej na zdjęciu obniża wiarygodność sprzedawcy.

Świetny pomysł na podniesienie słupka sprzedaży to zdjęcia lifestylowe. Pozwalają wyobrazić sobie przedmiot w konkretnej sytuacji i utożsamić się z nim, Rower wyczynowy na górskim szlaku, piękna kobieta w eleganckiej sukni nosząca szpilki, klucz francuski na idealnie zorganizowanym stole w warsztacie. Tutaj również zakazane są treści erotyczne oraz pokazywanie dzieci w bieliźnie lub strojach kąpielowych.

Zdjęcie swatch

Swatch służy do prezentacji kolorów lub wzorów. To swego rodzaju zoom na tkaninę czy obudowę. Pokazuje dokładnie barwę i fakturę. Warto je wykorzystać, jeśli przedmiot ma kilka wariantów. Wszystkie zdjęcia na Amazon muszą być dobrej jakości.

 

Dlaczego nie tylko zdjęcia na białym tle?

Poniżej jedna z naszych realizacji dla klienta jak produkty powinny wyglądać na Amazonie.

Główne zdjęcie to otwarte opakowanie pokazujące co znajduje się w zestawie, dzięki temu widzimy jak dużo elementów znajduje się w zestawie, co w porównaniu z konkurencyjnymi ofertami wygląda kusząco:)

Na białym tle nie widzimy skali i wielkości produktu, możemy ją sobie tylko wyobrazić, dlatego pojawia się zestawienie produktu z elementami, których znamy wielkość jak np. dłoń daje nam pełne wyobrażenie produktu.

Ponadto pokazujemy sposób zastosowania produktu, krok po kroku.

Te z pozoru proste zabiegi dają odpowiedzi klientowi na wszelkie pytania przed zakupem. Dodatkowo graficznie można nanieść wielkość elementów zestawu.

 

 

Mogą Cię zainteresować

SAMODZIELNA REALIZACJA KRÓTKICH FORM FILMOWYCH – Warsztaty 2-dniowe
Katalog z winami – Carrefour
Fotograficzny newsletter

Realizując zlecenia zawsze wybieramy dla naszych klientów tylko najlepsze zdjęcia z sesji. Podobnie działa nasz newsletter - zapisując się do niego dostaniesz tylko najciekawsze treści.

Michał Kudłacz

telefon:
+48 697 012 512

email:
michal.kudlacz@efotografia.eu

eFOTOGRAFIA to przede wszystkim specjalizacja w trzech typach usług: fotografia reklamowa, produktowa i zdjęcia 360. Stawiamy na obsługę sklepów internetowych w pełni rozumiejąc specyfikę ich działalności – wiemy jak istotny jest czas wdrożenia nowych produktów na stronę jak i koszt zdjęć. Nasze wieloletnie doświadczenie poparte studiami fotograficznymi pozwala oferować zdjęcia na najwyższym poziomie. Zajmiemy się zdjęciami typu packshot, lookbookami, zdjęciami typu duch, stworzymy również zdjęcia 360, a także skomplikowane produkcje zdjęciowe. Zapraszamy do bezpłatnego przetestowania naszych usług.